O kanalizacji pod patronatem Stowarzyszenia

„Kanalizacja sanitarna: budowa, rozbudowa, modernizacja i renowacja” to tytuł webinarium, które odbędzie się 25 maja 2021 r. Organizatorem wydarzenia jest wydawnictwo Abrys, wydawcza miesięcznika Wodociągi – Kanalizacja. Nasze Stowarzyszenie objęło je natomiast patronatem.
Celem webinarium jest odpowiedź m.in. na pytania:

  • Jakie są perspektywy rozwoju sieci kanalizacyjnej w kontekście aktualizacji KPOŚK?
  • Skąd pozyskać środki finansowe na inwestycje w tym zakresie?
  • Jak obliczyć koszty budowy i renowacji kanalizacji sanitarnej?
  • Kiedy zainwestować w kanalizację ciśnieniową?
  • Jak wygląda nowoczesna przepompownia ścieków?

Poruszony zostanie również temat dotyczący edukacji w zakresie eksploatacji systemów kanalizacyjnych i przedstawione założenia kampanii „Toaleta to nie śmietnik”, przygotowanej przez nasze Stowarzyszenie.
Webinarium dedykowane jest przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego – urzędów miasta i gmin, wydziałów gospodarki komunalnej czy ochrony środowiska; Urzędów Marszałkowskich i Urzędów Wojewódzkich, Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska oraz Inspekcji Ochrony Środowiska, organizacji samorządowych, NGO oraz przedstawicieli spółek należących do jednostek samorządu terytorialnego.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać wchodząc na stronę webinarium „Kanalizacja sanitarna: budowa, rozbudowa, modernizacja i renowacja”