Hydro Forum 2023. Bezpieczeństwo firm wodno-kanalizacyjnych w niepewnych czasach

Tematy związane z bezpieczeństwem przedsiębiorstw wodociągowych będą obecne podczas corocznej trzydniowej konferencji Hydro Forum w Kocierzu, która odbędzie się w dniach 20-22 września br.

W tym roku, będzie można posłuchać i porozmawiać z takimi prelegentami jak prezesi i wiceprezesi firm wodociągowych. Wykłady swoje przedstawią: Katarzyna Burda z Myślenic, Beata Wiśniewska z Białegostoku, Renata Tomusiak z Warszawy, Andrzej Wójtowicz ze Słupska, Tomasz Konieczny z Wrocławia, Krzysztof Witkowski  z Zielonej Góry czy Piotr Ziętara z Krakowa.

Konferencja Hydro Forum od 10 lat powstaje przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego w Katowicach. Zdaniem Andrzeja Malinowskiego, prezesa SWWŚ, w dzisiejszym świecie trudno się nie koncentrować na negatywnych stronach życia. Nie mniej najważniejszą rzeczą jest zobaczyć przed sobą jasną przyszłość. Kiedy zastanawiamy się nad listą kluczowych umiejętności i typów mentalności przywódców przyszłości rzadko zwracamy uwagę na szczególną cechę – optymizm. Przywódca powinien codziennie budzić się z przekonaniem, że przyszłość może być lepsza od teraźniejszości

– Podczas każdej konferencji Hydro Forum staramy się zaszczepić wśród liderów kulturę uczenia się i umiejętność regularnego stosowania w praktyce zdobytej wiedzy. Mamy trudny czas dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, który wymaga właściwych działań liderów. Powinniśmy przeprowadzać optymalizację procesów biznesowych, zwiększając ich efektywność i racjonalnie podejmować decyzje dotyczące wydatków. Właściwie przeprowadzona optymalizacja procesów i kosztów potrafi zmienić firmę w organizację, która prężnie się rozwija. Dlatego w tym roku bezpieczeństwo przedsiębiorstw wodociągowych w niepewnych czasach to motyw przewodni Konferencji Hydro Forum. W tym celu zaprosiliśmy do udziału wyjątkowych liderów branży wodociągowej, aby dać przykłady dobrych praktyk, działań w trudnych czasach, przekazać wiedzę, inspirować do działań. Wszystko po to, by z optymizmem tworzyć w organizacjach lepsze jutro – mówi Andrzej Malinowski, prezes Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego w Katowicach.

W spotkaniu udział biorą również specjaliści z takich dziedzin jak finanse oraz psychologia biznesu. O empatycznym przywództwie opowie Dorota Szczepan-Jakubowska, która jest psychologiem, couchem i superwizorem treningu psychologicznego rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Wykład pod tytułem: Co z tą Polską w 2023r.? Subiektywnie o finansach wygłosi i zaprosi do dyskusji Maciej Samcik, Redaktor Naczelny portalu finansowego „Subiektywnie o finansach”.

Od samego początku naszym założeniem było stworzenie miejsca, do którego przyjeżdża się po aktualną wiedzę, ale również spędza ten czas w spokoju, dobrej i kreatywnej atmosferze. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tym wydarzeniem udało nam się stworzyć przestrzeń inspirującą do rozwoju – mówi Hubert Klikowicz, prezes zarządu firmy Flowap, współtwórca konferencji Hydro Forum.

Hydro Forum to konferencja w Kocierzu gdzie kadra managerska spotyka się od wielu lat, by rozmawiać o tym, co jest w branży aktualne, warte zmian czy inwestowania. Konferencja ta jest platformą służącą integracji środowiska wodociągowego. Odbywa się w hotelu Kocierz Hotel & Spa w Targanicach.

Uzyskała patronat: Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie oraz Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz patronat medialny portalu www.wodociagi-kanalizacja.abrys.pl, www.portalkomunalny.pl oraz www.kierunekwodkan.pl.

Partnerami Hydro Forum są: Flowap, Duko Inżynieria, Hufgard, Pompax, Terlan, Unisoft i ICsec.

 

Więcej informacji na: https://hydroforum.com.pl/konferencja/