17. Konferencja Metod Zagospodarowania Osadów Ściekowych

26 września w Toruniu rozpocznie się 17. Konferencja Metod Zagospodarowania Osadów Ściekowych. Podczas trzech dni konferencji  zostaną poruszone najciekawsze i najbardziej aktualne zagadnienia z branży wodno-kanalizacyjnej.

Pierwszy dzień obrad, został podzielony na 2 sesje programowe. Podczas tego dnia skupiono się przede wszystkim na aspektach prawnych oraz ekonomicznych, które zostaną przedstawione przez specjalistów z branży. Podczas panelu dyskusyjnego dotyczącego wykorzystania potencjału oczyszczalni w procesie pozyskiwania bioenergii, biowodoru i biopaliw paneliści porozmawiają o najnowszych technologiach i rozwiązaniach. Po obradach na Uczestników czeka również rejs po Wiśle legendarnym statkiem ,,Wanda’’ oraz uroczysta kolacja bankietowa.

Drugiego dnia zostanie podjęty temat praktyk zagospodarowania osadów ściekowych. Zaproszono wybitnych naukowców oraz praktyków, którzy podzielą się swoją wiedzą
i doświadczeniem. Zostanie poruszony temat produkcji energii odnawialnej w oczyszczalniach ścieków poprzez wykorzystanie procesów kofermentacji i dezintegracji oraz mikroplastiku w oczyszczalniach ścieków. Czy da się jeszcze zarobić na osadzie? Czy warto uzyskać certyfikat nawozowy na osad? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni Prelegenci.

Oprócz klasycznych prelekcji odbędzie się również debata oksfordzka dotycząca głównych ścieżek zagospodarowania osadów ściekowych, w której debatujący skupią się na plusach
i minusach każdej z metod. Będzie również możliwość wysłuchania case study o modernizacjach oczyszczalni, które pozytywnie wpływają na zagospodarowanie osadów ściekowych. Wieczorem Goście konferencji będą mieli okazje uczestniczyć w regionalnej uczcie w Karczmie Spichrz.

Ostatniego dnia, jak co roku, został zorganizowany wyjazd techniczny. Na Uczestników czeka niezwykła okazja – odwiedzenie nowo otwartej kompostowni w Aleksandrowie Kujawskim jako pierwsi!

Konferencja, dzięki części merytorycznej oraz licznym atrakcjom, będzie świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych w branży wodno-kanalizacyjnej.

Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego objęło konferencję patronatem branżowym.

Więcej informacji o konferencji: https://osadysciekowe.abrys.pl/