Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego solidarne z Ukrainą

24 lutego br. ziścił się czarny scenariusz- Rosja zaatakowała suwerenne Państwo, Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi doświadczają trudu wojny. Atakowane są miasta, ludność cywilna i dzieci.  W tej sytuacji nie możemy być obojętni, musimy być solidarni!

Pomoc płynie z Polski do Ukrainy szeroką falą i ponad wszelkimi podziałami. Angażują się w nią pojedyncze jednostki, wolontariusze, organizacje i fundacje. Większość działań, które podejmują spółki wodociągowe zrzeszone w Stowarzyszeniu oraz te odległe w najdalszych zakątkach kraju, w ramach pomocy Ukrainie prowadzą organizację zbiórek darów. W pomoc aktywnie włączyli się sami pracownicy spółek wodociągowo-kanalizacyjnych. Zbierają żywność długoterminową, środki higieniczne, produkty dla dzieci, lekarstwa, śpiwory, koce, ręczniki i pościele.

Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego dołącza się do apelu Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, którego fragment umieszczamy poniżej jednocześnie zachęcając do niesienia pomocy

„Otworzyliśmy specjalne subkonto bankowe, na które możecie Państwo wpłacać dowolne kwoty, które sukcesywnie będziemy przekazywali do polskich i ukraińskich organizacji pomocowych na pomoc humanitarną od naszej branży. To tu najlepiej będą wiedzieli co w aktualnym momencie jest najbardziej potrzebne zarówno tam w Ukrainie, jak i tu dla uchodźców wojennych, którzy znajdują schronienie w naszym kraju.

NR SUBKONTA:

SANTANDER BANK POLSKA S.A.

25 1090 1072 0000 0001 4982 4997

Z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”

(Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”)

 

Jednocząc siły jako jedna wodociągowa społeczność, okażmy wielkie serce i solidarność naszym najbliższym sąsiadom, ofiarom wojny. Pomóżmy zarówno tym, którzy zostali w kraju broniąc jego granic, jak i  tym, którzy szukają schronienia w Polsce.

Pamiętajmy, że niesiona pomoc będzie miała charakter długofalowy dlatego nie traćmy sił i przekażmy ofiarne wsparcie na rzecz mieszkańców Ukrainy.