II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej

W dniach 6-8 września 2023r. odbędzie się w Krakowie II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej, nad którym Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego objęło patronat.

Kongres obfitować będzie w wystąpienia przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za kształtowanie ram prawnych i finansowych gospodarki wodnej, uznanych naukowców i ekspertów oraz przedstawicieli firm działających w tym sektorze. Nie zabraknie także branżowych debat oraz prezentacji najnowszych rozwiązań technicznych.

Organizatorzy – Wydawnictwo Inżynieria – przewidzieli w programie praktyczne warsztaty, dyskusje panelowe, sesje techniczne, wystawę branżową oraz wycieczkę techniczną. Podczas uroczystej gali odbędzie się także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród inżynieryjnych TYTANY 2023 w dziedzinie gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Ubiegłoroczny Kongres w pełni potwierdził potrzebę uwzględniania wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność zintegrowanego i kompleksowego podejścia do obu tematów. Zagadnienia związane z gospodarowaniem wodami w miastach i ochrony przeciwpowodziowej terenów pozamiejskich są ze sobą coraz ściślej powiązane. Zintegrowane i kompleksowe podejście do obu tematów staje się wymogiem naszych czasów. Wielopłaszczyznowa dyskusja, wytyczanie nowych kierunków i wskazywanie dobrych praktyk są dzisiaj ważniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: będzie można w nim uczestniczyć online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com lub bezpośrednio w Krakowie w nowej lokalizacji: zabytkowym, pięknie odrestaurowanym budynku Zakładu Uzdatniania Wody na Bielanach, położonym w najbardziej urokliwej dzielnicy Krakowa, tuż obok lasu Wolskiego, czyli zielonych płuc Krakowa.

Więcej informacji na temat Kongresu można znaleźć na stronie internetowej

https://konferencje.inzynieria.com/gwiop2023/